Rekonstruujte a šetřete přírodu, ona Vám to vrátí!

Srp 31, 2020Statistiky

Věděli jste, že díky rekonstrukci bytového domu nejenže ušetříte své vlastní peníze, ale také šetříte životní prostředí? Díky naší společnosti a programu IROP je to možné! Podívejte se v následující info grafice, jak si, co se snižování emisí CO2 týče, vede třeba právě Váš kraj. Mimo jiné se také z dozvíte zajímavá a zábavná fakta!

Díky naší společnosti a programu IROP byly emise CO₂ v České republice sníženy celkem o 8 624 tun. Stejný počet emisí je vyprodukován jedním autem po ujetí 71 866 667 km. Jedno auto by tedy mohlo planetu Zemi objet po rovníku celkem 1 793 krát nebo 187 krát urazit trasu Země – Měsíc, aby došlo ke stejné produkci emisí, které byly díky programu IROP ušetřeny.

Díky naší společnosti a programu IROP byly emise CO₂ v Plzeňském kraji sníženy celkem o 2397 tun. V přepočtu na domácnost je to 2,81 tuny. Stejný počet emisí je vyprodukován jedním autem po ujetí 23 417 km. Jedno auto by tedy mohlo obkroužit Českou republiku po její státní hranici celkem 10x, aby došlo ke stejné produkci emisí, které byly programem IROP ušetřeny.

Díky naší společnosti a programu IROP byly emise CO₂ v Ústeckém kraji sníženy celkem o 147 tun. V přepočtu na domácnost je to 5,44 tuny. Stejný počet emisí je vyprodukován jedním autem po ujetí 45 370 km.
Jedno auto by tedy mohlo ujet například trasu z Ústí nad Labem do ruského Vladivostoku a zpět a to 2x, aby došlo ke stejné produkci emisí, které byly díky programu IROP ušetřeny.

Díky naší společnosti a programu IROP byly emise CO₂ v Libereckém kraji sníženy celkem o 90 tun. V přepo-čtu na domácnost je to 1,08 tuny. Stejný počet emisí je vyprodukován jedním autem po ujetí 9 036km.
Jedno auto by tedy mohlo ujet například trasu z Liberce do Kazašského hlavního města Astana a zpět, aby došlo ke stejné produkci emisí, které byly díky programu IROP ušetřeny.

Díky naší společnosti a programu IROP byly emiseCO₂ v Jihomoravském kraji sníženy celkem o 242 tun. V přepočtu na domácnost je to 1,47 tuny. Stejný počet emisí je vyprodukován jedním autem po ujetí 12 222km.
Jedno auto by tedy mohlo ujet například trasu z Brna do hlavního města ománského sultanátu Maskat a zpět, aby došlo ke stejné produkci emisí, které byly programem IROP ušetřeny.

Díky naší společnosti a programu IROP byly emise CO₂ v Moravskoslezském kraji sníženy celkem o 3546 tun. V přepočtu na domácnost je to 2,65 tuny. Stejný počet emisí je vyprodukován jedním autem po ujetí 22 102 km
Jedno auto by tedy mohlo ujet například trasu z Ostravy ke Kaspickému moři, to 2x objet a vrátit se zpět do Ostravy, aby došlo ke stejné produkci emisí, které byly díky programu IROP ušetřeny.

Díky naší společnosti a programu IROP byly emise CO₂ v Pardubickém kraji sníženy celkem o 580 tun. V přepočtu na domácnost je to 0,85 tuny. Stejný počet emisí je vyprodukován jedním autem po ujetí 7 188 km.
Jedno auto by tedy mohlo ujet například trasu z Pardubic do marockého města Marrakéš a zpět, aby došlo ke stejné produkci emisí, které byly díky programu IROP ušetřeny.

Díky naší společnosti a programu IROP byly emise CO₂ v Pardubickém kraji sníženy celkem o 239 tun. V přepočtu na domácnost je to 2,66 tuny. Stejný počet emisí je vyprodukován jedním autem po ujetí 22 130 km.
Jedno auto by tedy mohlo ujet například trasu z Hradce Králové okolo pobřeží Jižní a Západní Evropy, aby došlo ke stejné produkci emisí, které byly programem IROP ušetřeny.

Díky naší společnosti a programu IROP byly emise CO₂ v Olomouckém kraji sníženy celkem o 583 tun. V přepočtu na domácnost je to 1,28 tuny. Stejný počet emisí je vyprodukován jedním autem po ujetí 10654 km.
Jedno auto by tedy mohlo ujet například trasu z Olomouce k hranicím afrického státu Namibie a zpět, aby došlo ke stejné produkci emisí, které byly díky programu IROP ušetřeny.

Díky naší společnosti a programu IROP byly emise CO₂ ve Zlínském kraji sníženy celkem o 404 tun. V přepočtu na domácnost je to 1,91 tuny. Stejný počet emisí je vyprodukován jedním autem po ujetí 15 881 km.
Jedno auto by tedy mohlo ujet například trasu ze Zlína k ruskému jezeru Bajkal a zpět, aby došlo ke stejné produkci emisí, které byly díky programu IROP uštřeny.

Díky naší společnosti a programu IROP byly emise CO₂ ve Středočeském kraji sníženy celkem o 82 tun. V přepočtu na domácnost je to 1,03 tuny. Stejný počet emisí je vyprodukován jedním autem po ujetí 8 542 km.
Jedno auto by tedy mohlo ujet například trasu z nejvyššího bodu Středočeského kraje- hory Tok na Sněžku celkem 17x tam a zpět, aby došlo ke stejné produkci emisí, které byly díky programu IROP ušetřeny.

Díky naší společnosti a programu IROP byly emise CO₂ v Jihočeském kraji sníženy celkem o 314 tun. V přepočtu na domácnost je to 1,76 tuny. Stejný počet emisí je vyprodukován jedním autem po ujetí
14 700 km. Jedno auto by tedy mohlo ujet například trasu z Českých Budějovic k nejsevernějšímu bodu Evropy, odtud na nejzápadnější bod Evropy, přes nejjižnější bod Evropy zpět do Českých Budějovic a stále zbude 2500 km, aby došlo ke stejné produkci emisí, které byly díky programu IROP ušetřeny.